hl1

O naszym przedszkolu ­čÖé

Drodzy Rodzice, g┼é├│wnym celem, jaki przy┼Ťwieca┼é mi w tworzeniu ÔÇ×BeniaminkaÔÇŁ by┼éo stworzenie miejsca, w kt├│rym dzieci b─Öd─ů czu┼éy si─Ö bezpiecznie i dobrze, tak jak czuj─ů si─Ö we w┼éasnym domu. Stworzy┼éam to przedszkole mi─Ödzy innymi z my┼Ťl─ů o w┼éasnych dzieciach, zak┼éadaj─ůc ÔÇ×BeniaminkaÔÇŁ, by┼éam ju┼╝ mam─ů 3-letniego w├│wczas Zachariasza i 2-letniego Beniaminka, to dla nich mi─Ödzy innymi powsta┼éo to miejsce, chcia┼éam, aby ch┼éopcy rozwijali si─Ö w przyjaznym otoczeniu, w atmosferze ciep┼éa rodzinnego domu.

Ka┼╝dego dnia staramy si─Ö realizowa─ç ten cel, pragniemy, by dzieci sp─Ödza┼éy u nas ka┼╝d─ů godzin─Ö z przyjemno┼Ťci─ů i rado┼Ťci─ů, chcemy, aby nasza praca z dzie─çmi by┼éa kontynuacj─ů pracy rodzic├│w. Zale┼╝y nam na sta┼éym kontakcie z rodzicami, poniewa┼╝ uwa┼╝amy, ┼╝e naszym zadaniem i obowi─ůzkiem jest wspomaganie rodzic├│w, w tak wa┼╝nym zadaniu ┼╝yciowym, jakim jest wychowanie dziecka.

Celem podejmowanych przez nas dzia┼éa┼ä wychowawczych jest budowanie wiary dzieci we w┼éasne si┼éy i wywo┼éywanie w nich rado┼Ťci z poznawania ┼Ťwiata i zdobywania wiedzy. Wiemy jak wa┼╝ne jest dbanie o wszechstronny rozw├│j dziecka, zar├│wno spo┼éeczny, intelektualny, emocjonalny jak i ruchowy.

Naszym zdaniem otoczenie przygotowane dla rozwijaj─ůcego si─Ö dziecka to nie tylko aspekt materialny, uwa┼╝amy, ┼╝e je┼╝eli chcemy uczy─ç dzieci wsp├│┼édzia┼éania, odpowiedzialno┼Ťci za w┼éasne czyny, budowania wiary we w┼éasne si┼éy, musimy stworzy─ç ┼Ťwiat, w kt├│rym my, jako doro┼Ťli b─Ödziemy mogli by─ç dla nich przyk┼éadem. Wraz z ca┼éym zespo┼éem nauczycieli d─ů┼╝ymy do wypracowanych przez nas cel├│w.